Yhteystiedot

Inchcape Helsinki

Laivalahdenkatu 8, 00880 Helsinki

Myynti avoinna:
Ma-Pe 10-18, La 10-15

Huolto avoinna:
Ma-Pe 7.30-17

Poikkeusaukioloajat:
31.12.2021 – Uudenvuodenaatto (pe) suljetaan klo 17.00
1.1.2022 – Uudenvuodenpäivä suljettu
6.1.2022 – Loppiainen suljettu
15.4.2022 – Pitkäperjantai suljettu
18.4. – 2.pääsiäispäivä suljettu
26.5.2022 – Helatorstai suljettu
24.6.2022 – Juhannusaatto (pe) suljetaan klo15.00
25.6.2022 – Juhannuspäivä suljettu
5.11.2022 – Pyhäinpäivä suljettu
6.12.2022 – Itsenäisyyspäivä suljettu
24.12.2022 – Jouluaatto suljettu
26.12.2022 – Tapaninpäivä suljettu

Myynti uudet autot puhelin 020 770 4301
Myynti vaihtoautot puhelin 020 770 4302
Huolto puhelin 020 770 4302
Varaosat puhelin 020 770 4350
Vaihde puhelin 020 770 4300
Info puhelin 020 770 4340

info.helsinki@inchcape.fi
Myynnin yhteystiedot Huollon yhteystiedot Hallinnon yhteystiedot

Myynti

Sakari Sihvola

Key Account Manager

FI lippu EN lippu sakari.sihvola@inchcape.fi

Petri Stroja

Vaihtoautomyyjä

FI lippu petri.stroja@inchcape.fi

Johan Södermann

Automyyjä

FI lippu EN lippu SV lippu Johan.sodermann@inchcape.fi

Kevin Weckström

Sales Support

FI lippu SV lippu EN lippu kevin.weckstrom@inchcape.fi

Huolto

Sari Jalas

Huoltoneuvoja

FI lippu sari.jalas@inchcape.fi

Tommi Lind

Huoltopäällikkö

tommi.lind@inchcape.fi

Aarni Palokallio

Huoltoneuvoja

aarni.palokallio@inchcape.fi

Markus Teittinen

Jaguar Land Rover mekaanikko

Yura Tkachenko

Jaguar Land Rover Mekaanikko

Hallinto

Leena Engblom

Showroom hostess

FI lippu EN lippu SV lippu DE lippu leena.engblom@inchcape.fi

Jarkko Hiltula

Markkinointi

FI lippu EN lippu jarkko.hiltula@inchcape.fi

Eddie Oinonen

Myyntipäällikkö

FI lippu EN lippu eddie.oinonen@inchcape.fi

Tero Pulkkinen

Autotalon johtaja

tero.pulkkinen@inchcape.fi