Yhteystiedot

Inchcape Helsinki
Laivalahdenkatu 8 A, 00880 Helsinki

Myynti avoinna:
Ma-Pe 9-18, La 10-15

Huolto avoinna:
Ma-Pe 7.30-17

 

Myynti uudet autot 020 770 4301   jlr.sales@inchcape.fi 
Myynti vaihtoautot 020 770 4302   jlr.sales@inchcape.fi 
Huolto puhelin 020 770 4303   jlr.service@inchcape.fi
Varaosat puhelin 020 770 4350   jlr.service@inchcape.fi
Vaihde puhelin 020 770 4300
Info puhelin 020 770 4340

Poikkeusaukioloajat:

6.1.2023 – loppiainen suljettu

7.4.2023 pitkäperjantai suljettu 

8.4.2023 pääsiäispäivä suljettu

10.4.2023 toinen pääsiäispäivä suljettu 

1.5.2023 vapunpäivä suljettu 

18.5.2023 helatorstai suljettu

23.6.2023 juhannusaatto suljettu 

info.helsinki@inchcape.fi
Myynnin yhteystiedot Huollon yhteystiedot Hallinnon yhteystiedot

Myynti

Toni Melkinen

Vaih­toau­to­myy­jä

+358 50 435 0441 FI lippu EN lippu toni.melkinen@inchcape.fi

Sakari Sihvola

Key Account Manager

+358 40 031 4759 FI lippu EN lippu sakari.sihvola@inchcape.fi

Johan Södermann

Vaihtoautomyyjä

+358 50 464 7846 FI lippu EN lippu SV lippu Johan.sodermann@inchcape.fi

Kevin Weckström

Vaihtoautomyyjä

+358 50 341 4366 FI lippu SV lippu EN lippu kevin.weckstrom@inchcape.fi

Huolto

Henri Hiltunen

Huoltoneuvoja

FI lippu EN lippu henri.hiltunen@inchcape.fi

Joni Lammi

Huoltoneuvoja

FI lippu EN lippu joni.lammi@inchcape.fi

Aarni Palokallio

Huoltoneuvoja

aarni.palokallio@inchcape.fi

Jussi Rahkama

Huoltopäällikkö

FI lippu EN lippu jussi.rahkama@inchcape.fi

Hallinto

Maaret Fogelberg

Showroom hostess

FI lippu SV lippu EN lippu maaret.fogelberg@inchcape.fi

Kim Stenström

Autotalon johtaja

FI lippu EN lippu SV lippu DE lippu kim.stenstrom@inchcape.fi